Oyun İçin Seviye Hazırla

Şimdiye kadar öğrendiğin seviyelerdeki bilgileri kullanarak kafanda bir oyun tasarla. Senaryosunu yaz, bize gönder.  Uygun görülürse siber öğretmen hazırlasın ve oyun senin adınla yayınlansın..

Örnek: Seviye1 oyunun senaryosunu sen yazıyor olsaydın nasıl olacaktı? Bize aşağıdaki gibi bir metin göndermen yeterli olacaktı.

  1. Ana dizine oku adında bir metin dosyası oluşturulsun.
  2. içerisine Adhufddg*************656********** karakterleri eklensin ve bu bizim parolamız olsun.
  3. Dosya herkes tarafından okunabilir olarak ayarlansın.
  4. Soru metni:  “Bu seviyenin parolası ana dizindeki oku adlı dosyanın içerisine gizlenmiştir. SSH kullanarak bulduğunuz parolayı kullanarak “seviye2” isimli kullanıcıya bağlanın. Her seviyenin parolasını bulduğunuzda bu parolayı SSH üzerinden sonraki seviyeye erişmek için kullanın” yazılsın.
  5. Bu seviyeyi çözmek için ihtiyacınız olabilecek bazı komutlar: ls, cd, cat, file, du, find komutları yazılsın.
  6. İpucu: “ls komutu bulunduğunuz yerdeki dosyaları gösterir. Kullanımı ls [parametre] [dosya veya klasör] şeklindedir. Bu komut parametreler kullanılmadan da kullanılabilir. cat  komutu ise bir metin belgeyi terminal üzerinden okuyabilmenizi sağlar. Kullanımını help kullanarak bulmayı dene.. cat –help yazarak parametrelerine bak. Sence hangisi kullanılabilir? Bir düşün bakalım. Yine de olmazsa google işini çözebilir! ” yazılsın.

İşte bu kadar basit.

Lütfen giriş yapmak içerik göndermek için!

Bir cevap yazın