SEVİYENİN DERSİ

Linux Komutları -1

Seviyenin Amacı

Bu seviyenin şifresi ana dizindeki oku adlı dosyanın içerisine gizlenmiştir. SSH kullanarak bulduğunuz şifreyi kullanarak “seviye2” isimli kullanıcıya bağlanın. Her seviye şifresi bulduğunuzda bu şifreyi SSH üzerinden sonraki seviyeye erişmek için kullanın.
Bu seviyeyi çözmek için ihtiyacınız olabilecek bazı komutlar:

ls, cd, cat

Şifreyi yakaladığında aşağıdakine benzer bir ekran görmüş olacaksın. Bulduğun şifreyi seçerek kopyala, pratik ol!

Seviye1
Seviye1 şifresinin yakalanması

Not: Şifreyi yazarken ***** çıkmaz! Yazılmadığını zannetme sakın..

 

 

“Seviye 1” için 45 görüş paylaşılmış

 1. İlk olarak Windows kullanıyor ise sanal makine yüklemekle işe başlamalısın. Sanal makineye Kali veya Parrot Security işletim sistemini kurman gerekli. Ama kolay olsun dersen Putty programını bilgisayara indirip ordan da oyuna bağlanabilirsin

 2. Merhaba. Kızımla seviye 7 de takıldık kaldık. Siteden ipucu alalım dedik, ama korumalı seviyeymiş. Parola istiyor. Seviye6 için bulduğumuz SSH parolasını kabul etmiyor. Bu parolayı nereden alacağız?

  1. tebrik ediyorum : ) Fakat izlerinize baktığımda biraz uzun yoldan yaptığınız gözüküyor. Seviyeyi açtığımız zaman veya açmadan daha kolay nasıl yapabilirsiniz araştıralım. Önceki seviyelerde altta verdiğimiz komutlar işinize yarayabilir.. Kolay gelsin..
   Yeni seviyelerimiz birkaç güne kadar aktif olacak..

 3. Öğretmenim selam ,ben Ata Yiğit Can’ın velisiyim ismim Serdar mümkünde bir sorum olacak.Oğlum mac kullanıyor windows için önerilen programlar bu işletim sistemi içinde geçerlimi? yada herhangi bir program kullanmadanda kullanılabilirdi? Teşekkür ederim sağlıklı günler dilerim.

 4. Merhaba Hocam,
  Seviye 1 de Xnh ile başlayan diziye ulaştım.Şifre olduğunu düşünerek kopyaladım ve seviye 2 için şifre alanına yapıştırdım.
  Bu aşamadan sonra enter a basınca Linux sisteme birşey oldu.ekrana ne yazarsam yazayım alt satıra iniyor ve hiç bir şey yapmıyor.Komple linuxtan çıktım ve kademe kademe sıfırdan aynı noktaya gelmek istedim fakat kali@kali deyken seviye 1 e geçmek için gerekli satırı yazdığım anda sistem donuyor ve yazdıklarım entar a basıncayerinde kalıp alt satıra düşüyorum.yani hiç bir şey çalışmıyor.
  Ne yapmalıyım.? Virtual machine i silip tekrar mı kursam?

  1. Biraz sorunları çözmek için kendimize zaman ayırmamız, araştırmamız gerekiyor. Sabırsız olmamalı, bıkmadan çözüme ulaşmak için araştırmalıyız. İşte Esra bu sebepten seni tebrik ediyorum. Yaşını bilmiyorum ama büyük işler yapıyorsun.. Bravo sana..

Bir cevap yazın